Nova Cinema – www.novacinema.cz – filmová televize TV Nova

Nova Cinema, je nový filmový kanál televize Nova, která přináší zajímavou nabídku televizních programů pro každého diváka. Výběr pořadů na Nova Cinema je opravdu pestrý. Jak se můžeme dočíst na oficiálním webu wwww.novacinema.cz, mezi pořady nechybí komedie, drama, romantika, rodinné filmy, akční trháky, thrillery či seriály. Program Nova Cinema přináší také pohled do světa šoubyznysu a natáčení hollywoodských filmů.

Jak naladit televizní program Nova Cinema?

Na www.novacinema.cz se můžeme dočíst, že televizní program Nova Cinema je distribuován prostřednictvím satelitu ASTRA 23,5E, transpondér 1E v kódované formě. Koncový divák může tedy televizní program Nova Cinema naladit pomocí kompletu pro satelitní příjem a dekódovacích karet, které dodává firma Trade and Technolgy a Gital.

Na www.novacinema.cz jsme také informováni o tom, že divák může televizní program Nova Cinema naladit prostřednictvím kabelové televize nebo sítě IPTV. Jak televizní program Nova Cinema naladit vám také jistě prozradí v každém kvalitním obchodě s elektronikou či ve firmách, které se zabývají montáží satelitní techniky.

Vysílací schéma Nova Cinema

Pracovní dny

V pracovní dny si na televizním programu Nova Cinema můžete pustit dokumentární filmy širokého zaměření a rozličné škály. Za dokumentárními filmy následují telenovely jako například Terra Nostra. Následuje seriálový blok se seriály jako Roseanne, Na zdraví! Gilmorova děvčata či Melrose Place.

Melrose Place - jeden ze seriálů uváděných TV Nova Cinema
Melrose Place – jeden ze seriálů uváděných TV Nova Cinema

Podle stránek www.novacinema.cz vysílá program Nova Cinema V hlavním vysílacím čase filmy, romance a rodinná dramata typu Pomáda či Ostrov pokladů v pátek se pak zaměří na náročnějšího diváka s filmy jako Cover Girl či Evelyn.

Po dvacáté hodině následuje akční seriál jako například Třetí hlídka. Po dvacáté první hodině vysílá program Nova Cinema filmy týdne, minisérie či kratší a starší snímky jako jsou například Barva peněz, Philadelphia, Mise na Mars, Zelená karta, atd.

V pozdějších večerních hodinách se můžeme těšit na akční filmy, thrillery či komedie, jako jsou například Arachnofobie, Havárie letu 323 či Království ohně. V popůlnočním čase se divák dočká také erotického bloku.

Víkendy na Nova Cinema

O víkendu se v odpoledním čase podle www.novacinema.cz můžeme podívat na oddychovější pořady jako jsou animované filmy, telenovely, pořady o vaření, sitcomy, akční a krimi seriály.

V hlavním víkendovém vysílacím čase nám Nova Cinema nabídne film pro celou rodinu jako například Malé ženy, Agent WC40, Šimpanz Mookie, atd. Po deváté hodině večerní následuje krimiseriál typu JAG, který vystřídá film dne, pod kterým si můžeme představit Interview s upírem, Zámek hrůzy, Nebezpečné pády či Dokonalý gentleman.

Nova Cinema závěrem

Nový televizní program TV Nova je jistě zajímavým počinem, který zajisté pobaví nejednoho diváka. Nejslabší stránkou bude patrně distribuce tohoto televizního kanálu, protože k jeho sledování potřebujeme speciální vybavení pro příjem.

Zajímavé odkazy na Nova Cinema

Teletext – přehled internetového teletextu

Teletext je služba sloužící k získávání textových informací z televizního vysílání. Teletextové strany mohou být prohlíženy na televizích s vhodnými dekodéry. Obsahem obvykle je textově orientované informace, obvykle obsahují národní, mezinárodní a sportovní zprávy, počasí, televizní program a informace, které se týkají aktuálních událostí.

Teletext vznikl ve Velké Británii na počátku 70.let dvacátého století. Informace pro teletext jsou vysílány v určitých intervalech mezi obrazovými snímky běžného televizního vysílání. Proto pokud prohlížíte teletext na televizi, musíte chvíli vyčkat, než se stránka zobrazí.

Teletext na internetu

Televizní stanice nabízejí teletext také na internetu. Výhodou internetového teletextu je zejména možnost zadat číslo teletextové stránky přímo klávesnicí. Zde je přehled dostupného teletextového vysílání

Český teletext

Slovenský teletext

Německý teletext

X Factor – videa z reality show

Televize Nova, uvedla na české obrazovky talentovou soutěž s prvky reality show X Factor. X Factor je úspěšná show, která již dobyla několik států světa. X Factor má podobně jako SuperStar tři dějství – castingy, bootcampy a finálové večery. Pro úspěch v soutěži není důležitý jen zpěv, ale hlavně onen tajemný X factor, čili jak moc dokáže soutěžící zaujmout posluchače. Ta nejlepší videa z televizní reality show X Factor jsou právě zde.

Soutěže X Factor se mohou zůčastnit jednotlivci 15-24 let, jednotlivci od 26 let výše a vokální skupiny. Pro celkového vítěze je připraven milión korun a kontrakt s vydavatelstvím BMG.

A tady už jsou slíbená videa z českého a zahraničního X factoru:

X Factor psycho video

Já vám zazpívám písničku od Pavla Trávníčka Modré chrpy… Tak se na videu uvede soutěžící, která po zpěvu vypadala, že porotu X Factoru zavraždí. Šla si ovšem jen pro podpis. Jedno z nejlepších videí českého X Factoru.

Oficiální X factor video Psycho video TV Nova naleznete zde

X Factor video rodina Blackovic

Vystoupení rodiny Blackových v X factoru byl jeden zvláštní úkaz jako z jiné planety, přesněji z Marsu, jak podotkla Gábina Osvaldová. Poté, co Blackovi Petra Jandu poučili, co je to provaz a co rozštěp to opravdu rozbalili, spíše postavili na hlavu, a nejen Ondřej Soukup padal smíchy. Tohle video musíte vidět!

Oficiální X factor video Blackovi TV Nova naleznete zde

X Factor video Jiří Žuška a konec světa

Jiří Žuška zcela s přehledem “zvítězil” v brněnském castingu X factoru. Při svém vystoupení zaspíval dvě písně, předpověděl konec světa, o který se postará on sám, po svém vystoupení stihl slovně napadnout porotu a byl pořadateli vyveden. Zatím zcela jistě nejlepší video!

Oficiální X factor video Jiří Žuška TV Nova naleznete zde

Video X factor magor (X factor v zahraničí)

Opravdu vynikající video ze zahraničního X factoru. Zejména písnička Barbie girl je hodně povedená.

X factor odkazy

  • X Factor – oficiální stránky TV Nova
  • Videogalerie porotců – oficiální videa TV Nova na téma Porota X factoru
  • Castingy – oficiální X factor videa z castingů
  • Ze zákulisí – oficiální videa TV Nova ze zákulisí X factoru

Článek “X Factor – videa z reality show” napsán dne 4. 2. 2008, 23:48, zařazen v kategorii Televize a televizní seriály